تبلیغات

چرا قبل از پرواز از مسافران خواسته می شود که تلفن همراه خود را خاموش کنند؟ هنگام برقراری تماس، تلفن همراه شما به دنبال نزدیکترین برج سلول برای اتصال است. این بدین معنا است که تماسهای شما ممکن است با برجهای سلولی موجود در زمین تداخل داشته باشد و حتی می تواند در سیستم های هواپیما اختلال ایجاد کند.

تا به امروز هیچ حادثه ای درباره ی هرگونه نقص در ارتباط با سیگنال تلفن ثابت نشده است، حتی اگر خلبانانی شاهد دستگاه های ناسازگار بودند به سیگنالهای تلفن مشکوک هستند. خطوط هوایی و اداره ی حمل و نقل ترجیح می دهند پرواز امنی را فراهم کنند. امکان ایجاد تداخل فقط هنگام با تلفن صحبت کردن نیست، بلکه اگر شما از تلفن همراه خود استفاده نکنید هم این خطر وجود دارد. به همین دلیل تیم پرواز از مسافران می خواهند که تلفن همراه خود را غیرفعال کنند.

در هر صورت، با فعال کردن حالت هواپیمای تلفن همراه، سیگنال تلفن همراه شما غیرفعال می شود. شرکت هواپیمایی در طول پرواز وای فای را اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید ایمی خود را بررسی کنید یا در اینترنت جستجو کنید.

البته تماس های اینترنتی کاملا امکان پذیرند. امکان برقرار تماس تلفنی با سرعا 3500 فوت از سال 2008 وجود داشته است.

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>