تبلیغات

وقتی 21 ساله می شوید، طبیعی است که شروع به تامل درمورد اهداف خود و آنچه می خواهید بدست آوردید بکنید. با این حال، لکسی آلفورد تضمیم گرفت در سن جوانی به سمت اهداف خود حمله کند. این فرد که اکنون 21 سال دارد می گوید که اخیرا جوان ترین فردی شده است که به هر کشوری سفر می کند.

جوانتری فردی که به هر کشوری سفر می کند می گوید که با رسیدن به این نقطه عطف در 21 سالگی چند درس زنگی ساده یاد گرفت.

او اسناد خود را به گینس ارائه کرده است تا در این کتاب رکورد جهانی ثبت شود، آلفورد می گوید که به 196 کشور سفر کرده است. اگر نام او ثبت شود، رکورد تیلور دمونبرون را می زند. آلفورد بیان کرده است که این تجارب چند درس ساده در زندگی به او داده است.

“هرگز از پاسخ دادن به سوال طفره نروید”

آلفورد گفته است: “هرگز از پاسخ دادن به سوال طفره نروید، شجاعت داشت باشید تا چیزهایی را که به آنها علاقه دارید بیان کنید و مشکل شما به راحتی حل می شود و به کسی ربطی ندارد زیرا وقتی مشکلات هستند قطعا راهی برای حل آنها هم هست.” او اضافه کرد: “هنگام سفر به هر کشور موانع زیادی وجود داشت و من از لحظه ی مبارزه ی واقعی بیشتر یاد گرفته ام.”

"هرگز از پاسخ دادن به سوال طفره نروید"

ماجراهای او در صفحه ی اینستاگرامش هیجان انگیز است، آلفورد با موانعی ررو به رو شده است. او گفته است: “ویزای برگشت خورده، بی پولی، داشتن مشکلات سلامتی مانند مالاریا و مسمویت غذایی، افسردگی و تمایل به رفتن به خانه بعد از سه ماه در جاده بودن چند نمونه از مشکلات هستند.”

 او اضافه کرد: “وقتی بحث ویزا یا برنامه های سفر غیرممکن پیش می آمد یا مردم به من میگفتن که قادر به انجام کاری نیستم، هیچ وقت تسلیم نمی شدم.”

آلفورد گفت که 30 ویزا برای مناطقی در غرب آفریقا و آفریقای مرکزی گرفت که زیرساخت های گردشگری کمتر توسعه یافته ای داشتند.

او گفت: “واقعا شگفت آور است، این کشور بازدیدکننده های کمی در جهان دارد زیرا حمل و نقل و اسکان مناسبی ندارد.”

“اکنون معتقدم که اگر به اندازه ی کافی سخت کار کنید، هر مشکلی راه حلی دارد. اگر بخواهید جهانگرد باشید، چیزهای زیادی را از دست خواهید داد، اما اگر واقعا به آن علاقه دارید باید شجاعت داشته باشید.”

“کار سخت، پس انداز مداوم، هوشمندانه هزینه کردن”

"کار سخت، پس انداز مداوم، هوشمندانه هزینه کردن"

اکثر مردم پول نداشتن را مانع دیدن جهان می دانند، اما آلفورد می گوید که او به تنهایی موفق به تامین هزینه های سفرهای خود شده است.

آلفورد گفته است: “من شروع به کار کردن و صرفه جویی در هر کاری از 12 سالگی کردم.” او اشاره کرد: “من همه کار انجام داده ام، از نقاشی تجاری گرفته تا عکاسی مستق و وبلاگ نویسی تا مدیریت آژانس مسافرتی مادر. من خوشبخت هستم که می توانم برنامه ی کاری خودم را به گونه ای تنظیم کنم که مسافرت های خودم را در آن جای دهم، زیرا روسای من انعطاف پذیرند و من خودم نیز کار می کنم.”

آلفورد گفت: “من به ندرت چیزهای غیرضروری می خرم. من پول خودم را صرف خرید لباس یا کفش های گران قیمت نمی کنم. هنوز لباس هایی از دوران دبیرستانم را می پوشم. من به اندازه ی کافی خوش شانس هستم و در خانه زندگی می کنم، بنابراین هزینه های ماهانه ی من بسیار کم است.” آلفورد اذعان می کند که این واقعیت که مادر او آژانس مسافرتی دارد این امکان را برای او فراهم ساخته است که پیشنهادات را بررسی کند.

او گفت: “من همیشه دنبال بهترین معاملات هستم و از قبل بررسی می کنم. همانطور که گفتم مادرم بیش از 30 سال ازانس مسافرتی دارد. بنابراین من می توانم قیمت پروازها و هتل ها را بررسی کنم.”

بزرگ شدن در خانواده ای که عاشق مسافرت بودند به این معنی است که آلفورد تا سن 18 سالگی حدود 70 کشور جهان را دیده است.

هنگام مسافرت در امان بمانید

اما اخیرا آلفورد به تنهایی سفر کرده است و به عنوان یک زن جوان مجبور است تا احتیاط کند. علاوه بر علایق شخصی، گاهی اوقاقت او به دلیل مسائل امنیتی تصمیم می گیرد در یک کشور چه مدت زمانی  اقامت داشته باشد.

آلفورد گفته است: “من بیش از یک ماه را در مصر، کمیا، تانزانیا، اندونزی، سوئیس و چند جای دیگر گذرانده ام زیرا کارهای زیادی را دوست داشتم در این کشورها تجربه کنم و راه هایی وجود دارد که این سفرها را ازنظر اقتصادی مقرون به صرفه تر می کند.”

“برخی از کشورها مانند مالزی، سودان جنوبی، افغانستان و سومالی وجود دارند که دوست داشتم بیشتر از چند روز آنجا بمانم اما متاسفانه بودجه ی لازم برای اقدامات امنیتی مناسب در این کشورها را نداشتم.”

هنگام مسافرت در امان بمانید

مسافرت تنهایی همچنین گاهی اوقات برای آلفورد به معنی احساس تنهایی است اما او هنوز توصیه می کند که افراد تنهایی به ماجراجویی برند. او گفت من بیشتر از 7 ماه را به تنهایی در 50 کشور سفر کردم و یک تجربه ی عالی بدست آوردم.

او گفته است: “من درنهایت یاد گرفتم چگونه تنها باشم و احساس تنهایی نکنم. فکر می کنم تنها سفر کردن چیزی است که هر شخص باید حداقل یک بار در زندگی خود انجام دهد.” او اکنون خوشحال است که با افراد مختلف با فرهنگ های مختلف دیدار کرده است.

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>