تبلیغات

اییا ناپا

آوازه ی این روستای به ماهیگیری است و می گویند مکانی مهیج است و تا حدودی درست است. دی جی های بین المللی و طرفداران آنها در ماه های تابستان به بارها و کلاب ها می روند و باعث شده است که به مکانی مناسب مهمانی های شبانه تبدیل شود.

سواحل زیبای آن، به ویژه نیسسی، از بهترین نقاط قبرس هستند و می توان در تعطیلات از بندر، هتل و ماهی گیری لذت برد. اییا ناپا حدود 60 کیلومتر با فرودگاه لارناسا فاصله دارد.

لیماسول

لیماسول

باوجود اینکه ریچارد لیونهارت با شاهزاده برنجاریا، دختر پادشاه ناوار در سال 1119، در این شهر ازدواج کردند، لیماسول به جای مکانی عاشقانه به یک شهر بندری شلوغ تبدیل شده است.

این شهر بین دو محل باستانی پادشاهی آماتوس در شرق و کوریون در غرب قرار دارد. این شهر مرکز صنعت شراب است و این بدان معنا است که در قلب آن بارها و رستوران ها واقع شده اند. موزه ی شراب در این شهر وجود دارد و می توان صنعت 6000 ساله ی صنعت شراب را در آنجا کشف کرد. لیماسوس یک شهر ساحلی است و با اقامت در این شهر می توانید لدت ببرید.

لیماسوس بین فرودگاه های لارناسا و پافوس قرار دارد حدود 60-70 کیلومتر با آنها فاصله دارد.

پافوس

پافوس

این بندر تاریخی یک شهری است که از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت پایینی آن، کاتو پافوس، چراغانی شده و بارها و کلاب ها آنجا واقع شده است و قسکت بالای آن، کتیما، محلی آرامتر است و افراد محلی آنجا زندگی و کار می کنند.

پافوس جایی است که جذاب ترین مکان های باستان شناسی را می توانید آنجا پیدا کنید. جنگل این شهر از دیدنی ترین مناظر این جزیره است.

آرامگاه پادشاه، یک میراث جهانی یونسکو است و در دو کیلومتری کاتو واقع شده است. این یک اشتباه غلط است زیرا این مقبره ها هیچکدام از اعضای خاندان سلطنتی را در خود جای نداده اند اما به نظر می رسد این لقب انها است.

چند موزه در پافوس وجود دارد اما گر فقط می خواهید یکی از انها را بازدید کنید، موزه ی بیزانتین در میدان اصلی کتیما را انتخاب کنید.

فرودگاه پافوس در 4 مایلی از این شهر واقع شده است.

نیکوسیا

نیکوسیا

این شهر یک شهر محلی است و دارای تاریخی جذاب است. این شهر در وسط کشور قرار دارد و دیواری که شمال ترکیه را از جنوب قبرس جدا می کند مستقیما از آن عبور می کند.

نیکوزیا دو فرودگاه دارد: فرودگاه لارناکا (50 کلیومتر) از طرف یونان و فرودگاه ارکان (30 کیلومتر) در سمت ترکیه.

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>