تبلیغات

جت قایقرانی در مونترال

من لباس های زیبایی پوشیدم ولی برای اطمینان یک پلیور پلاستیکی بنفش روی لباس پشمی پوشیدم. از آنچه به نظر می رسید بدتر بود. مربی ما می گوید: “این اسباب سفر برای خشک نکه داشتن شما نیست زیرا مرطوب می شود. برای گرم نگه داشتن شما است.” منظور او چیست؟

بیست دقیقه بعد، اولین موج بزرگ سمت ما آمد و متوجه منظور او شدم. نیم ساعت دیگر ما با هیجان (برخی با ترس و وحشت) پیش می رفتیم. در آنجا راهنمای ما اضافه کرد که یک گرداب به قدری قوی است که می تواند شما را درون خود بکشد و نگه دارد.

جت قایقرانی در مونترال

بازگشت به خشکی واقعا تحسین برانگیز بود و با یک فنجان هات چاکلت از ما پذیرایی شد. در امتداد مسیر ساختمان های تاریخی، ارتفاعات، عبادتگاه ها، موزه ها و تئاترها، بندر تجاری، استادیوم المپیک و محل نمایشگاه جهانی قابل مشاهده بود. پشت همه ی این ها کوه قابل مشاهده بود.

پس زمینه ی تاریخی مونترال

تپه های لچین در واقع دلیل وجود مونترال است: از قدیم این تپه ها و رودخانه ی سنت لانرس وجود دارد. مهاجران اولیه تحت رهبری ژاک کارتیر در سال 1535 در فرانسه تصمیم گرفتند که به اینجا نقل مکان کنند.

افردا شهر دو گروه مذهبی و سکولار بودند. اواسط قرن شانزدهم، فرانسه گروهی از مبلغان را برای هدایت سرخپوستان به آنجا ارسال کرد. شکارچیان حیوانات را به دام می انداختند.

کلیسای کاتولیک تاثیر گسترده ای داشت. این شهر ابتدا ویل ماری نامیده می شود و به مریم مقدس اختصاص داده بودند و قبل از قرن بیستم هیچ ساختمانی بلندتر از کلیسا وجود نداشت. حتی امروزه هیچ ساختمانی نباید بلندتر از صلیب باشد.

در طی سالها مهاجران به شهر وارد شده بودند و در بلوار سنت لوران سکنی گزیدند. بیش از 100000 یهودی در طول تاریخ در این شهر سکونت داشتند و اولین مکان مذهبی آنها در سال 1768 تاسیس شد.

دوچرخه سواری در مونترال

یکی از جاذبه های این شهر به راحتی قدم زدن در آنجا است. به عنوان مثال، می توانید در مرکز شهر که موزه ها، دانشگاه مک گیل و همچنین در خیابان سنت کاترین با مغازه های بزرگ و میدان فلزی طلایی و خانه های زیبا قدم بزنید.

مونترال
مونترال
مونترال

بخش قدیمی مونترال و بندر قدیمی از دیگر بخش های مهم شهر هستند که گالری های هنری و مغازه های جذابی را در خود جای داده اند. می توان باغ گیاه شناسی، پارک مونت سلطنتی و جزایر سینت هلن را مشاهده کرد. در این شهر مردم با دوچرخه سواری رابطه ی خوبی دارند. راه 400 مایلی در شهر برای دوچرخه سواری وجود دارد.

مونترال شهر جشنواره ها است

مونترال شهری با ترکیبی از فرانسوی ها و آمریکایی ها است. ساختمان های زیبا با مغازه های مدرن، فرهنگ بالا، موزه ها و گالری ها مکانی مناسب برای تمام سلیقه ها است. همچنین فستیوال های مختلف در ده ها سال آنجا برگزار می گردد که شامل موسیقی، رقص، فیلم، تئاتر، ورزش، مد، همجنسگرایی و کمدی است.

جشنواره های مونترال
تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>