تبلیغات

بیست سال پیش این شهر یک شهر صنعتی بود که صنعت آن نساجی بود. چندین میلیون یورو هزینه شده است، مغازه های طراحان مشهور در ساختمانهای بزرگ جلب توجه می کنند، این شهر ساختار دانشگاهی هم پیدا کرده است.

چرا  به این شهر برویم؟

چراغ های خیابان ها در شب روشن هستند و خیابان ها زیبایی خاصی دارند. وافل ها و شیرینی ها زنجبیلی را فراموش نکنید. در نزدیک کاخ گرند یک چرخ بزرگ به چشم می خورد که یک چشم انداز زیبا را فراهم می کند و مراسم های رقص پر سر و صدا در آنجا برگزار می شود.

زندگی یک کاباره است.

یک بعد از در کاباره ی کاخ پرستیژ وقت گذرانی کنید و نمایش های زیبا را تماشا کنید. پس از شام، پرده های صورتی و نقره ای به کنار می روند و می توانید برنامه را تماشا کنید.

شهر لیله فرانسه

فرهنگ شهر

چارلز دو گل در سال 1890 در این شهر متولد شد. خانه ی دوران کودکی او در حال حاضر به موزه تبدیل شده است. می توانید اتاق او را ببینید، فرهنگی که آنجا بزرگ شده است را احساس کنید. کلیسایی که در آنجا به او غسل تمعید داده اند هنوز موجود است.

آثار هنری پالاس دس بیوکس در ریپابلیکو را حتما مشاهده کنید. در این ساختمان مجموعه ای از مجسمه ها و نقاشی ها قابل مشاهده است. می توانید چند ساعت در آنجا بمانید و آثار هنرمندان معروف لذت ببرید.

معماری بی نظیر

معماری دوران رنسانس در این شهر هنوز قابل مشاهده است. گرند گارد بعد ها به عنوان خانه نظامی مورد استفاده قرار گرفته بود. از خانه ی اپرای معروف حتما دیدن کنید.

غذا خوردن

مییرت پاتیسری در غرو آفتاب محلی مناسب برای خوردن کیک و تنقلات است. ولی 25 یورو برای جعبه ای با 13 وافل قیمت ارزانی نیست.

شهر لیله فرانسه

به رستوران های محلی بروید. نوعی غذای محلی که گوشت را آبجو و شکر قهوه ای می پزند یک غذای بسیار خوشمزه است. آبجوهای محلی را بنوشید. یک فروشگاه فروش ماهی هم آنجا قرار دارد که به نظر می رسد یک گالری هنری است.

شهر لیله فرانسه

در خیابان آلفرد موت مراکز تجاری واقع شده است و بیش از 200 برند حراج های تا هفتاد درصد گذاشته اند. احتمالا می توانید بهترین خریدها را در فروشگاه دلسی داشته باشید که طراحان معروف کارهای خود را در آنجا به عرضه گذاشته اند.

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>